2015-06-22

2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşku ile Gerçekleştirildi 

2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla kutlandı.

Mezuniyet Töreni; Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şefik KURULTAY, Muratlı Kaymakamı Sayın Mahmut HERSANLIOĞLU, Belediye Başkanı Sayın Nebi TEPE, Garnizon Komutanı Sayın Serdar ÇİDEM, Emniyet Müdürü Sayın Ayhan ATABEK, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Sayın Varol TÜREL ve Sayın İsa KUNT, Çorlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç.Dr. Tuncay GÜMÜŞ ve Ailelerin katılımıyla 19.6.2015 Cuma günü Saat: 14.30’da Muratlı Meslek Yüksekokulu Bahçesinde gerçekleştirilmiştir. 

 

Törende ilk konuşmayı yapan Yüksekokul Birincisi Nuray HELVACI oldu. HELVACI özetle; “Mezuniyetin böylesine buruk bir zafer olacağını hiç düşünmemiştim. Ne yazık ki başlangıçlar güzel fakat bitişler zordur. Hepimiz farklı şehirlerden, farklı okullardan, farklı hayallerle çıktık bu yolculuğa. Kimimiz burada olmayı, şuan okuduğu bölümde okumayı aklından geçirmiyordu belki. Fakat şuan burada, bu okulda, bu bölümü okuduğum için çok mutluyum. Hayatta her zaman bizim istediklerimiz, hayal ettiklerimiz, çabaladıklarımız olmaz. Kendimizi bambaşka konumda buluruz. Bu hayatın, ‘Hadi şimdi buradan devam et’ deme şeklidir. Evet, Muratlı küçük, fiziki şartları sınırlı bir yer ama size kazandırdıklarını ve kazandıracaklarını göz ardı etmemelisiniz. Ben Muratlı’da çok şey gördüm; insanları, hayatı tanıdım. Burada hayata farklı bir pencereden bakmayı öğrendim. Öğrendiğim en önemli şey, hayatın sundukları ile asla yetinmemek” diye konuştu.

 

Daha sonra konuşmalarını yapan Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Ömer ÖKSÜZ, “2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. Bu çok özel günü bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyor, sizleri şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en derin saygılarımla selamlıyorum” Sevgili Öğrenciler; Bugün sizleri genç ve dinamik meslek sahibi bireyler olarak hayatınızın yeni bir dönemine uğurluyoruz. Dürüst ve ahlaklı, kendine inanan meslek sahibi gençler olarak yeni bir hayata başlayacaksınız. Aileleriniz ve bu ülke için yapacağınız çok şey var. Hepinizi ayrı ayrı kutluyor, Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği aydınlık yarınlar için çalışacağınızı biliyorum. Namık Kemal Üniversitesi kimliğinizle arkanızda başarılarınızla övünecek ve kapısı sizlere daima açık olan hocalarınızın olduğunuzu unutmayın. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun” dedi.

 

Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi TEPE; “Yüksekokulumuz Muratlımızın olmazsa olmaz koşullarından birisidir. Ben göreve geldiğimden beri Muratlı Belediyesi olarak Meslek Yüksekokulu’nun hep yanında oldum. Okulun daha gelişmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Özellikle son dönemde Sayın Kaymakamımızın gayretleri ile kurduğumuz “Muratlı Yükseköğretim Gönüllüleri Derneği” sayesinde kaba inşaatını bitirdiğimiz okul, Sayın İsmail Temel DUBAZ amcamızın hibe ettiği yerde yükseliyor ve inşallah yeni akademik yılda hizmete başlayacak" dedi.

 

Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şefik KURULTAY; "Namık Kemal Üniversitesi bugün 4 bin mezun vermekte, ülkelerin gelişmelerinde yetişmiş insan gücünün ne kadar önemli olduğunu muhakkak hepimiz biliyoruz. Ülkemiz bu manada çok ciddi bir mesafe almış durumda. Ben mezun olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar temenni ediyor, öğrenciler üzerinde büyük emekleri bulunan Muratlı Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanları’na teşekkür ederim" dedi.

 

Sözlerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL’i rahmetle anarak başlayan Muratlı Kaymakamı Sayın Mahmut HERSANLIOĞLU ise; “Hayat eşittir mutluluk eşittir başarıdır. Başarı eşittir mutluluksa, sizin hedefiniz mutluluk olmalıdır. Vicdanen nasıl mutlu olmayı hissediyorsanız öyle mutlu olun, öyle hayatı dolu dolu yaşayın. Yaşadığınız yerde hayatınızı anlamlandırın. Hayatınızı anlamlandıramıyorsanız, bence hayatta başarılı ve mutlu değilsiniz demektir. Hz. Ali Efendimizin çok güzel bir sözü var; insanlara faydası olmayanı ölülerden say gitsin diyor. Öncelikle kendinize, sonra ailenize ve çevrenize, sonra bu büyük millete ve insanlığa faydanız olacak. Hayatı böyle okursanız hayatta mutlu ve başarılı olursunuz diyorum. Sizlere hayatta mutluluk diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun” ifadelerine yer verdi.

 https://www.google.com.tr/maps/place/41°09'15.8"N 27°29'42.8"E/@41.154399,27.4935502,645m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d41.154399!4d27.495207